ביתאודות

אודות

כמו כל דבר שקשור באוכל גם אתר cookeat התחיל בבטן.
נגיעה אחת רכה, מלאת תשוקה, למוסיקה שמתנגנת בראש, ולקולות המענגים הבוקעים ממטבח כשמשהו טוב מתבשל בו.
 
נעה רוזנפלד, בימאית ומפיקת תוכניות בישול ("טעמים", "שעור פרטי עם אהרוני","סודות מתוקים עם קרין גורן" ,"שגב במטבח" ,"שגב בא לבשל") אוהבת אוכל. היא אוהבת לאכול (והרבה), לבשל (די מעט), לצלם (כתחביב) ולקרוא (ספרי בישול ליד המיטה). נעה מוכרת בחוגים מסוימים בזכות האמרה שטבעה "אם ערים אז אוכלים".
 
אני אוהב לאכול ולבשל, לא משנה באיזה סדר. לא משנה אם קודם מתוק או קודם מלוח, העיקר שיהיה המון חריף. מגיל צעיר ביליתי שעות במטבח, ספגתי ניחוחות מטבח יווני וגם גורמה קיבוצי (אין באמת דבר כזה) ומאז לילות כימים נמצא במרדף אחרי הביס הבא.
 
בשנים האחרונות המטבח תפס אותנו. אנחנו מבשלים יותר, מנסים יותר, מעזים יותר, לאכול ולבשל מתכונים ממקומות שונים בעולם, חנויות מתמחות קוראות לנו להיפרד ממיטב כספנו ואנחנו צמאים לעוד. עם זאת גילינו שלעיתים קרובות אנו נמנעים מהכנת מתכונים מסויימים, מנות שאכלנו במסעדת שף אך פחדנו לנסות. אז החלטנו לצאת ולצלם אותם בוידאו.
מתוך הצורך הזה, להכניס את מתכוני השפים למטבח האישי שלנו, ולהראות שלב אחר שלב, באמצעות סרטונים קצרים ומדוייקים, איך אפשר בלי פחד לבשל כל מנה, הקמנו את cookeat.
המטרה שעמדה לנגד עיננו הייתה להעצים את חדוות הבישול ולהעניק חוויה טוטאלית שמפעילה את מירב החושים. אספנו את מיטב השפים הישראלים שיקחו אותנו ביד, צעד צעד, וישתפו אותנו במתכוניהם.
ועכשיו – תורכם!
 
cookeat לא היה קם לולא עזרתם ותמיכתם של חברים טובים ומשפחה תומכת, אנשים שפגשנו תוך כדי תהליך העשייה שתרמו לנו תובנות רבות, וטענו אותנו באנרגיות חיוביות. אנשים כמונו – שאוהבים את רגעי האוכל הקטנים של החיים. לכם התודה והברכה.
אתם מוזמנים להיכנס לאתר שכולו אהבה לאוכל.

מי מחובר

יש לנו 13 אורחים ו-אין רשומים מחוברים